Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kredki i flamastry

 

Dlaczego kredki i flamastry dla maluchów to doskonały pomysł? Już wyjaśniamy. Obecne czasy zostały owładnięte przez technologie, a większość czynności przeniosła się do Internetu. Niestety regularne korzystanie z urządzeń, takich jak komputery czy telefony może być niekorzystne dla zdrowia najmłodszych. Długotrwałe wpatrywanie się w ekran szkodzi nie tylko oczom, ale również wpływa negatywnie na rozwój dziecka. Dlatego też warto zainteresować nasze pociechy innymi zajęciami. Alternatywą dla wirtualnego świata mogą okazać się właśnie przybory do rysowania. Będą one odskocznią od technologii, a także dobrą zabawą. Dzieci uwielbiają kreatywne zajęcia. Rysowanie i kolorowanie to sposób na dobrze spędzony czas. Dotyczy to zarówno dla maluszków, jak i tych nieco starszych. Kupując kredki i flamastry wspieramy rozwój dziecka i zapewniamy mu doskonałą zabawę. 

Jak kolorowanki wpływają na rozwój dziecka?

Korzyści płynące z rysowania i kolorowania to długa lista. Takie zajęcia wpływają na funkcje poznawcze, umiejętności manualne, a także na sferę psychologiczną i emocjonalną. Do najważniejszych korzyści związanych z używaniem kredek i flamastrów można zaliczyć:

  • Rozwój wyobraźni i kreatywności. Te cechy należą to funkcji poznawczych i są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Wysoko rozwinięta kreatywność pomaga w rozwiązywaniu problemów i odnajdywaniu wyjścia z trudnych sytuacji życiowych. Podczas rysowania i kolorowania dziecko może przelać na papier wszystkie swoje myśli, pomysły. Pojawić się mogą nawet problemy zobrazowane przy pomocy przeróżnych kształtów i kolorów. 
  • Doskonalenie zdolności manualnych. Panowanie nad kredką czy flamastrem może być nie lada wyzwaniem zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Taka praktyka pozwala rozwijać i kształcić koordynację wzrokowo-ruchową. Dotyczy to także motoryki małej, czyli pracy mięśni dłoni. Takie zdolności przydają się później podczas zajęć fizycznych lub nauki pisania. 
  • Rozwijanie inteligencji emocjonalnej i wrażliwości. Rysowanie i kolorowanie wycisza, uspokaja i pozwala na rozładowanie negatywnych emocji. Wyrażanie uczuć za pomocą kolorowanki pomaga w nauce rozpoznawania emocji. Dodatkowo może być pomocne w zrozumieniu dziecka przez rodziców.

kredki i flamastry Ooly

Sposób na dobrą zabawę.

Oprócz wymienionych wyżej korzyści wpływających na rozwój dziecka, kredki i flamastry to również wspaniała zabawa i doskonały sposób na spędzanie wolego czasu. Dzieci uwielbiają kreatywne zajęcia, które pozwalają im na dużą swobodę działania. Dzięki temu mają poczucie kontroli i mogą wyrażać siebie na różne sposoby. 

Kredki i flamastry od Ooly to najlepsza jakość

Kredki i flamastry od Ooly to produkty, które cechują się wysoką jakością i różnorodnością. W naszej ofercie znajdują się między innymi flamastry pędzelkowe do malowania i tworzenia grubych linii. Znajdziecie też zakreślacze o cienkich końcówkach. Sprawdzą się przy pisaniu czy konturowaniu. Tusz na dłoniach to już nie problem, bo producent Ooly proponuje także modele zmywalne. Dzięki nim zabrudzenia łatwo można usunąć. W naszym sklepie dostępne są również flamastry Ooly pachnące. Z pewnością przypadną do gustu najmłodszym użytkownikom. Oferujemy też różnego rodzaju kredki Ooly.

Zapraszamy do zakupu najlepszych i najładniejszych produktów firmy Ooly.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl