
Jak wybrać pierwszą hulajnogę dla dziecka?
Hulajnogę można podarować swojej pociesze już w wieku niemowlęcym. Najlepiej sprawdzi się pojazd trójkołowy, który może być również jeździkiem. Jazda na hulajnodze dostarcza dziecku wiele frajdy, lecz także stymuluje jego rozwój psychofizyczny. Pomaga dziecku rozwijać koordynację ruchową, spostrzegawczość, poczucie równowagi, a także wpływa na poprawę kondycji i odporności organizmu. Malec poruszając się na hulajnodze lepiej poznaje otaczający go świat oraz doświadcza różnych bodźców.
Dlaczego hulajnoga trójkołowa jest najlepsza dla niemowląt?
Na rynku są dostępne zarówno hulajnogi dwukołowe, jak i trójkołowe. Modele z trzema kołami poleca się dla najmłodszych ze względu na to, że zapewniają większą stabilność podczas jazdy. Niemowlę może dzięki nim bezpiecznie doskonalić koordynację ruchową, doskonalić umiejętność odpychania się i skręcania. Korzystając z tego typu hulajnogi, znacząco zmniejszone zostaje ryzyko bolesnego upadku, gdyż pojazd nie przechyla się na boki. Najczęściej stosowanym wariantem są dwa większe kółka z przodu, a mniejsze zamontowane z tyłu hulajnogi. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć otarcia o tylne koła. Niemowlę nie musi szeroko stawiać swoich stópek, dzięki czemu jego ruchy są bardziej naturalne, a przez to bezpieczniejsze.
Warto zwrócić szczególną uwagę na wielkość oraz materiał, z którego zostały wykonane koła hulajnogi. Najbardziej wytrzymałe, odporne na ścieranie i zapewniające cichą jazdę są koła wykonane z kauczuku. Duże koła pompowane najlepiej sprawdzają się w trudnych warunkach, np. kiedy dziecko będzie jeździło po leśnych ścieżkach.
Rozmiar hulajnogi ma znaczenie.
Aby hulajnoga pozwalała na bezpieczną i komfortową jazdę, ważne jest odpowiednie dopasowanie jej rozmiaru do wzrostu dziecka. Przede wszystkim na właściwej wysokości powinien znajdować się uchwyt kierownicy. Najlepszym wyborem będzie hulajnoga z regulacją wysokości, dzięki czemu nie trzeba będzie wymieniać pojazdu na nowy, kiedy dziecko urośnie.
Niezwykle istotne jest także to, aby na odpowiedniej wysokości był umieszczony podest hulajnogi. Powinien on znajdować się możliwie jak najniżej nad ziemią, co ułatwi dziecku stawanie na hulajnodze.
Funkcje zwiększające bezpieczeństwo hulajnogi.
Aby dziecku nie stała się żadna krzywda podczas poruszania się hulajnogą, powinna ona być wyposażona w funkcje zwiększające bezpieczeństwo. Niezbędne są łatwe w obsłudze dla dziecka hamulce, a także lekki, absorbujący drgania podest z antypoślizgowego materiału. Podesty w hulajnogach dla najmłodszych dzieci zwykle są wykonywane z tworzywa sztucznego. Na bezpieczeństwo dziecka wpływają również antypoślizgowe uchwyty, odblaskowe elementy oraz błotniki.
Hulajnoga Scoot and ride Highwaykick 1 – dlaczego warto podarować ją dziecku?
Wartym uwagi modelem hulajnogi jest Scoot and ride Highwaykick 1. Mamy w tym przypadku do czynienia z hulajnogą typu 2w1, która może być używana również jako jeździk. Dzięki temu rośnie ona razem z dzieckiem i może być używana przez osoby w wieku 1-5 lat. Produkt używany jako jeździk posiada wygodne, odpowiednio wyprofilowane siedzisko. Aby przemienić go w hulajnogę, wystarczy nacisnąć guzik – nie jest więc wymagane używanie jakichkolwiek narzędzi. Sprawia to, że siedzisko przemienia się w przednią ramę. Zarówno wysokość siedziska, jak i ramy mogą być regulowane.
Hulajnoga z funkcją jeździka Scoot and ride Highwaykick 1 wyróżnia się oryginalnym designem. Jest dostępna aż w 8 wersjach kolorystycznych. Hulajnogę zdobi m.in. zamieszczone z przodu logo.
Hulajnoga Scoot and ride Highwaykick 1 spełnia normy bezpieczeństwa. Zapewnia niezawodną stabilność i wysoki poziom zbalansowania, co ogranicza ryzyko upadku dziecka podczas jazdy. Jest wyposażona w system safety-pad, polegający na zastosowaniu podkładki chroniącej przed utknięciem kół oraz wywrotką. Dwa przednie koła w pojeździe posiadają właściwości amortyzujące, a tylne jest wyposażone w błotnik oraz prosty w obsłudze hamulec. Na bezpieczeństwo tego modelu hulajnogi wpływa również solidna konstrukcja, a także antypoślizgowy podest oraz uchwyty. Istotne jest także to, że hulajnoga nie posiada żadnych ostrych elementów, rogów czy krawędzi.