Witamy na naszym blogu firmowym
Jak zadbać o oczy dziecka w słoneczny dzień? 0
Jak zadbać o oczy dziecka w słoneczny dzień?

Jak zadbać o oczy dziecka w słoneczny dzień?

My, dorośli chętnie nosimy okulary przeciwsłoneczne traktując je często jako element modnej garderoby. Zapominamy przy tym o najważniejszym, czyli o ochronie naszego zdrowia, a przede wszystkim oczu. A czy pamiętamy o naszych dzieciach i o ich ochronie?

Zdarza się zobaczyć w lecie spacerujące rodziny, gdzie rodzice mają okulary przeciwsłoneczne a ich dzieci nie. Być może nie są do końca świadomi, że (..) promieniowanie słoneczne ma niekorzystny wpływ przez całe nasze życie, dawka promieniowania ulega bowiem kumulacji. Dlatego też należy stosować okulary ochronne z filtrami już nawet u dzieci, gdyż w młodym wieku przy całkowicie przeziernej soczewce więcej szkodliwego promieniowania dostaje się do oczu. (...)  okulary przeciwsłoneczne powinny mieć dobrej jakości filtry i być dostosowane do dziecka i jego aktywności. (…) Autor: dr Katarzyna Kaszuba-Bartkowiak (serwis mojeczoczy.pl)

Jesteśmy rodzicami dwóch chłopców, którzy noszą okulary przeciwsłoneczne chętnie. Nie tylko latem, ale przez cały rok w słoneczne dni. Nie zawsze jednak tak było. Na początku kosztowało nas trochę wysiłku, żeby ich do tego nakłonić. Dlatego poniżej przedstawiamy Wam klika porad na ten temat w oparciu o własne doświadczenia.

Zachęć dziecko do noszenia okularów przeciwsłonecznych.

Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko nosiło okularki przeciwsłoneczne sam dawaj przykład. Bądź wzorem do naśladowania, nie namawiaj dziecka do noszenia okularów, gdy ty tego nie robisz. Pamiętaj też, że dziecko kopiuje nasze zachowania, nawet nieświadomie.

Nakazy, rozkazy, prośby nie zawsze działają. Bywa, że odnoszą przeciwny skutek. Nie osiągniesz zamierzonego celu, jeśli nie będzie spełnionych kilka warunków.

Pamiętaj o komforcie dziecka. Przede wszystkim dobierz właściwy rozmiar, żeby okularki nie spadały, nie odstawały, nie uciskały dziecka. Na rynku jest szeroka oferta okularów przeciwsłonecznych dla dzieci, ale tylko nieliczni producenci zapewnią odpowiednie dopasowanie.

Zachętą dla dziecka do noszenia okularków będą z pewnością żywe kolory, wzory tematyczne, uwzględniające zainteresowania dziecka. Okulary przeciwsłoneczne Babiators to między innymi modele w kształcie serduszek, czy bogata gama kolorystyczna oprawek i szkieł. Znajdą coś dla siebie młodzi miłośnicy kosmosu, rowerów, zwierzątek i jednorożców.

Pamiętaj, że nic nie da się zrobić na siłę i od razu. Zdarzy się, że dziecko będzie „ćwiczyło” twoją cierpliwość.  Nie zrażaj się jednak. Na początek wystarczy, że założy je nawet na krótki czas. Stopniowo będzie nosić okulary przeciwsłoneczne coraz dłużej.

Zadbaj o noszenie okularków przeciwsłonecznych od najmłodszych lat.

Im wcześniej zadbacie o oczy dziecka, tym lepiej. Okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt to nie fanaberia. Przecież chronicie skórę waszych dzieci już od pierwszych dni smarując kremami z filtrem UV i zakładając czapeczkę lub kapelusik. Dlaczego więc nie zrobić tego samego, jeśli chodzi o oczy i założyć okularki przeciwsłoneczne?

Ochrona oczu dziecka przed promieniowaniem słonecznym powinna być tak samo oczywista jak zakładanie kasku podczas jazdy na rowerze, hulajnodze, czy nartach. Warto przy okazji pamiętać, że podczas przebywania na śniegu oddziaływanie promieni UV wzmaga się.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka wybrać.

Jak już to zostało wspomniane, okulary powinny być dobrze dopasowane do głowy dziecka, wygodne, elastyczne. Ważne, aby były lekkie, szczególnie w przypadku okularów przeciwsłonecznych dla niemowląt. Co oczywiste okularki nie mogą powodować otarć, uciskać okolic oczu, uszu.

Dobre dziecięce okulary przeciwsłoneczne to takie, kiedy dziecko po krótkim czasie od założenia zapomina, że ma je na sobie.

Ochrona oczu przed promieniowaniem to rola szkieł. Szkła powinny być najwyższej jakości, dziecko powinno w nich widzieć wyraźnie i ostro. Szkła nie mogą zniekształcać obrazu, czy zawężać pola widzenia. Szkła w okularach kupionych w marketach są na ogół tanie. Nie powinniśmy sugerować się niską ceną a raczej wysoką jakością i bezpieczeństwem.

Okulary przeciwsłoneczne Babiators to produkt pierwszego wyboru dla świadomych rodziców. W 100% chronią przed promieniowaniem UV, posiadają najwyższą klasę optyczną. Giętka oprawka i elastyczna guma, z której są wyprodukowane zapobiegają odkształceniom.

Dla rodziców niemowląt istotne jest, że okularki Babiators nie zawierając szkodliwego BPA. Maluszek może więc bezpiecznie je gryźć i wkładać do buzi.

Dodajmy, że producent oferuje dożywotnią gwarancję. Okularki Babiators są właściwie niezniszczalne, ale gdyby jednak na przykład zostały zgubione można skorzystać z unikalnej na rynku gwarancji Lost&Found.

Czy warto kupić dziecku okularki przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Obecność polaryzacji w okularach przeciwsłonecznych minimalizuje odblaski promieni słonecznych. Światło może się odbijać od śniegu, wody albo szyby. Odblaski te zniekształcają widzenie. Dzięki polaryzacji obraz widziany przez dziecko jest przejrzysty i krystaliczny. Wniosek jest prosty, okularki z polaryzacją polecamy wszystkim, w szczególności dzieciom.

okulary-babiators

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl